Бактеріальні інфекції

Зішкріб шкіри на бактеріальні інфекції – діагностична процедура, в ході якої вдається отримати зразок ураженої тканини для її подальшого дослідження та виявлення патогенної мікрофлори. Якщо потрібно взяти матеріал з пухиря або гнійника, використовують стерильну паличку, яку відразу після забору поміщають у спеціальне вугільне середовище, щоб матеріал максимально зберігся під час транспортування в лабораторію.

Область забору біологічного матеріалу визначається індивідуально для кожного пацієнта залежно від поширеності прояву симптомів і передбачуваного діагнозу.

microscopic-germs-pathogens (1)

Особливості дослідження

Матеріал для дослідження отримують методом зішкрібання епітелію тонким лезом під кутом 90 градусів. Далі його поміщають на предметне скло і відправляють у лабораторію для комплексного дослідження мікроскопічним і культуральним методом.

Таким чином вдається виявити патогенну мікрофлору, тип збудника та його чутливість до антибіотиків, що вкрай важливо у виборі ефективної терапевтичної тактики.

Показання для дослідження на бакінфекції

Метод діагностики використовується для виявлення безлічі дерматологічних патологій. Процедура призначається лікарем під час первинного огляду або в ході проведення терапії для контролю її ефективності, своєчасної корекції лікування.

Основні показання:

 • висипання на шкірі;
 • лущення;
 • свербіж та почервоніння шкіри;
 • бульбашки, виразки;
 • хворобливі відчуття при торканні до шкіри, підвищена чутливість.

При появі будь-яких симптомів дерматологічних хвороб не зволікайте зі зверненням до фахівця. Рання діагностика дозволяє швидше позбутися патології та попередити небажані наслідки.

Дерматолог нашої клініки готовий проконсультувати вас з будь-якого питання, провести обстеження і підібрати ефективну терапію. Для запису на прийом телефонуйте або заповнюйте онлайн-форму на нашому сайті.

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам  Наша команда

  фахівців

  Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО
  імені П. Л. Шупика.
  Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти
  імені П. Л. Шупика
  Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог