Дерматит Дюринга

Герпетиформний дерматит Дюринга - це рідкісне хронічне рецидивуюче захворювання імунної походження у пацієнтів зі спадковою схильністю. У розвитку даного захворювання має значення підвищена чутливість до глютену (білку злаків) і целіакія - патологічне порушення роботи кишечника, при якому спостерігається непереносимість глютену.

Симптоми дерматиту Дюринга

Герпетиформний дерматит Дюринга характеризується поширеними і різними за розміром і формою висипаннями. Висипання частіше мають вигляд згрупованих бульбашок і папул, які розташовуються на набряковому тлі.

Бульбашки і бульбашки з щільною покришкою, прозорим або прозоро-кров'яним вмістом.

Колір висипань рожево-червоний. Бульбашки і бульбашки через 3-4 дня розкриваються з утворенням ерозій, далі на їх поверхні утворюються кров'янисті кірочки. А після відторгнення корочок може залишатися пігментні плями або зона депігментації.

Найчастіше висипання розташовані на плечах, верхніх і нижніх кінцівках, особливо часто в районі ліктів і колін, сідниць.

Слизові оболонки уражаються вкрай рідко, долоні і підошви не пошкоджуються ніколи.

Пацієнтів турбує сильний свербіж, печіння. Сверблячка може передувати висипань або з'явитися одночасно з висипаннями.

Також може турбувати безсоння, слабкість, підвищення температури. Може бути розлад шлунку у вигляді рясного стільця сірого кольору.

dermatit-duringa

Діагностика герпетиформного дерматиту Дюринга

Діагноз герпетиформного дерматиту Дюринга лікар може поставити на підставі огляду пацієнта і оцінки характеру висипань, супутнього свербіння і печіння.

Також, в ухвалив діагнозу має значення вивчення спадковості, а саме шкірні захворювання в сім'ї в минулому і теперішньому часі.

Також, для уточнення початкового діагнозу, часто призначаються додаткові методи дослідження, серед яких загальноклінічні лабораторні методи і спеціальні дослідження, специфічні для герпетиформного дерматиту Дюринга:

 • Дослідження вмісту бульбашок і визначення у вмісті рівня еозинофілів. Зазвичай спостерігається підвищений рівень еозинофілів - еозинофілія
 • Гістологічне і при необхідності імуногістохімічне дослідження біоптату

Методи лікування

Лікування герпетиформного дерматиту Дюринга поєднує як немедикаментозні методи, серед яких варто відзначити призначення безглютенової дієти (виключення продуктів з пшениці, жита, вівса, ячменю, проса та інших злаків, морепродуктів, багатих йодом) а також обмеження вживання кухонної солі.

У медикаментозному лікуванні застосовують антигістамінні (протиалергічні препарати), гормональну терапію (глюкокортикоїди). Також застосовують місцеве лікування.

Тактику лікування в кожному конкретному випадку, а також застосовуються препарати насамперед визначає лікар-дерматолог.

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам  Наша команда

  фахівців

  Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО імені П. Л. Шупика
  Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
  Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог