Мастоцитоз шкіри

Мастоцитоз шкіри (він же пігментна кропив'янка) - найчастіше проявляється у дітей. При прояві у дорослих мастоцітоз носить хронічний характер. З'являється захворювання найчастіше на руках, ногах, тулуб і особі, при цьому долоні, волосиста частина голови і підошви практично не схильні до мастоцитозом.

Симптоми мастоцитозу шкіри

Це рідкісне захворювання, яке проявляється через накопичення огрядних клітин в організмі, найчастіше в шкірі. Для сітемного мастоцитоз (коли огрядні клітини накопичуються не тільки в шкірі, а й у внутрішніх органах) характерні не тільки зовнішні прояви, але реакція організму - перевтома, діарея, головний біль, депресивний стан, болі в м'язах і кістках, знижений тиск.

Зовнішні ж прояви мастоцитозу:

 • Жовтувато-коричневі або червоно коричневі плями (макули), які можуть нагадувати веснянки, а можуть збиратися у великі помітні плями на шкірі.
 • При фізичному впливі на вогнища мастоцитоз може виникати свербіж, подразнення.
 • При впливі тепла або холоду в місці впливу може виникнути локальна кропив'янка.
mastocitoz
mastocitoz2
mastocitoz3
mastocitoz4

Як діагностувати мастоцітоз шкіри?

Для постановки цього діагнозу необхідно зовнішнє обстеження шкіри і ряд досліджень, які спрямовані на виявлення реакцій організму на захворювання.

Як лікувати мастоцітоз шкіри?

В першу чергу, в лікуванні мастоцитоз шкіри важливо уникати факторів, які провокують кропив'янку. У терапії використовують антигістамінні препарати - дозу препарату і його покоління так само визначає лікар.

Для зменшення дії провокаторів запалення використовують фармакологічне лікування і препарати для зменшення пігментації шкіри.

Найголовніше при мастоцитоз шкіри - комплексний підхід в лікуванні.

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам  Наша команда

  фахівців

  Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО імені П. Л. Шупика
  Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
  Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог