Хронічний червоний вовчак

Хронічна червоний вовчак вважається аутоімунним захворюванням, тобто коли організм людини не розрізняє власні клітини і чужорідні білки. Тому, можуть виділяти антитіла, які руйнують здоров'я самої людини. Саме по собі захворювання є складним для лікування, але симптоми і загальний стан організму контролювати можна.

Симптоми

Найбільш часто зустрічаються симптоми хронічної вовчака (вони можуть варіюватися у різних пацієнтів) - м'язові болі, втому, безсимптомне підвищення температури. На шкірі і слизових оболонках може з'явитися свербіж, почервоніння, висипання. Іноді у людей з'являється висип у вигляді метелика. Важливо знати, що симптоми можуть з'явитися набагато раніше, ніж будь-які прояви хвороби. Тому, при дискомфорті і проявах на шкірі потрібно терміново звертатися до лікаря.

Лікування

Застосовується дві традиційні тактики лікування: вплив на запалення, або вплив на разрущающім антитіла. У важких формах хвороби застосовуються стероїди і гормони. Щоб зупинити запалення використовують препарати протизапальні. При проблемах зі шкірою хворому можуть призначити протималярійні препарати, які непогано себе показали в боротьбі з вовчак. Для лікування потрібен постійний моніторинг стан пацієнта, обстеження внутрішніх органів і загального стану.

hronicheskaya-krasnaya-volchanka

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам    Наша команда

    фахівців

    Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО імені П. Л. Шупика
    Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
    Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог