Пурпури

Пурпури – група захворювань, при яких знижується кількість тромбоцитів і одночасно відбувається їх склеювання, наслідком чого відзначаються крововиливи плямистого характеру на шкірних покривах і слизових оболонках.

При пурпура елементи шкірної висипки є крововиливи різного розміру. Зазвичай це дрібні капілярні крововиливи на шкірних покривах або слизових оболонках.

Прояви пурпура, або крововиливів, пов'язане з порушенням згортання крові і підвищеною проникністю стінок кровоносних судин.

Пурпура також може бути проявом безлічі захворювань, а також виникати при алергічних, аутоімунних реакціях.

purpury
purpury2
purpury3
purpury4

Симптоми пурпури

Характерною ознакою пурпура є початкова локалізація на нижніх кінцівках плям різного розміру, найчастіше точкового розміру. З плином часу, плями стають більшого розміру (невеликі синці) і набувають фіолетового відтінку. Точкова висипка (петехії) можуть з'являтися як одинично, так і у вигляді множинних висипань на ногах.

Розташування висипки може варіювати в залежності від виду пурпури.

Крім шкірних проявів пурпура, часто спостерігаються і симптоми основного захворювання, яке стало причиною утворення висипу.

Такими симптомами основного захворювання можуть бути:

 • крововиливи в слизові оболонки, склери і внутрішні органи
 • кровоточивість ясен, носові кровотечі
 • болю в животі різної інтенсивності
 • підвищена температура тіла
 • болю в суглобах і головні болі
 • блювота, нудота

Коли лікар може поставити діагноз пурпури?

Для постановки діагнозу пурпура лікар проводить огляд шкірних покривів хворого і визначає характер висипу, її розташування, симетричність розташування.

Також, лікар уточнює коли з'явився висип, що передувало появі висипу, які препарати приймає пацієнт, якими захворюваннями він страждає.

Після огляду проводиться ряд додаткових досліджень, а саме:

 • загальний аналіз крові з обов'язковим підрахунком кількості тромбоцитів для диференціальної діагностики
 • біохімічний аналіз крові
 • коагулограма, або визначення показників згортання крові
 • загальний аналіз сечі
 • копрограмма
 • аналіз калу на приховану кров

Якщо ж в ході обстеження та збору історії захворювання, лікар запідозрив ураження внутрішніх органів, можуть призначатися додаткові методи дослідження і консультації суміжних фахівців.

Методи лікування пурпури

Лікування пурпури перш за все спрямована на стабілізацію основного захворювання.

Важливо відзначити, що лікуванням захворювань, проявом яких є пурпура, повинен займатися виключно лікар, оскільки тактика вибору препаратів може значно відрізнятися в залежності від причини захворювання і тяжкості захворювання.

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам  Наша команда

  фахівців

  Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО імені П. Л. Шупика
  Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
  Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог