Герпес

Одне з найпоширеніших вірусних захворювань в світі - герпес. Вірус проникає в організм і найчастіше знаходиться в неактивному стані, але може і проявляти себе. Таким чином формується хронічна інфекція. Вірус вражає шкіру в вигляді пухирців на шкірі і слизових оболонках.

Симптоми

На місці майбутнього прояви інфекція виникає печіння, свербіж, неприємні відчуття. Потім з'являються бульбашки. Герпес часто можна визначити самостійно, але якщо є сумніви - треба звернутися до лікаря.

Причини

Найчастіше інфекція передається від людини до людини при поцілунку, незахищених статевих контактах, тісному контакті слизових оболонок. Але буває, що вірус в сплячому стані ніяк не турбує людини, а проявляється лише в моменти стресів, інших захворювань, при слабкому імунітеті. Всі ці фактори можуть спровокувати появу герпесу на губах, шкірі та інших частинах тіла.

Лікування

З герпесом добре справляються противірусні засоби. Існує безліч препаратів, які відпускають без спеціального призначення лікаря. У період загострення герпесу або при ослабленні імунітету можуть застосовувати вітамінні комплекси, спеціальні дієти. Лікар повинен розібратися в причині виникнення хвороби і призначити лікування, враховуючи тип герпесу і індивідуальні особливості хворого.

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам    Наша команда

    фахівців

    Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО імені П. Л. Шупика
    Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
    Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог