Захворювання волосся у дітей

Найбільш поширеними захворюваннями волосся у дітей є стригучий лишай і алопеція. Випадання волосся і також облисіння сприймається дітьми дуже болісно. Тому, лікувати такі прояви в організмі треба лікувати негайно і під наглядом досвідченого фахівця.

zabolevanie-volos-u-detey
zabolevanie-volos-u-detey2
zabolevanie-volos-u-detey3
zabolevanie-volos-u-detey4

Симптоми

Симптомами стригучого позбавляючи у дітей - свербіж, почервоніння шкіри, лущення, волосся рідшають і ламаються біля коріння. На шкірі можуть з'явитися бліді плями овальної або круглої форми, схожі на лусочки. Лишай захворювання заразне, але за допомогою лікарських препаратів можна досить швидко припинити його поширення. Алопеція - це випадання волосся, яке не визначається інфекцією або вірусом. Це такий стан організму, при якому він сам виділяє імунну реакцію, яка вражає волосяні фолікули. Також буває, що сама дитина вириває волосся на голові. Це називається "трихотилломания". Це не страшне явище, яке зустрічається після перенесення сильного стресу і тут може допомогти психолог.

Причини

Захворювання волосся у дітей можуть ставитися до медичних і не медичних причин. Медичні причини: проблеми з ендокринною системою (сюди можна віднести гіпотеріоз і інші захворювання), нестача в організмі вітамінів і поживних речовин, інфекції, загальні хвороби. Серед немедичних причин називають тертя об ліжко, подушку або дратівливу поверхню, стягування волосся і неналежний догляд за шкірою голови. У новонароджених дітей випадання волосся є частою проблемою і не ставитися до проблем клінічного характеру.

Лікування

Для лікування стригучого позбавляючи у дітей використовуються різні протигрибкові препарати, мазі, шампуні, креми. Застосовуються також антисептики і вітамінні комплекси. Ця хвороба досить вивчена і для її лікування не представляє складності. Потрібна тільки акуратність і системність. Для лікування алопеції потрібен системний і глибокий підхід. Лікарські препарати призначаються тільки з урахуванням специфіки організму пацієнта, найчастіше використовують вітамінні комплекси, мікроелементи та амінокислоти. Хороші результати в лікування хвороби показують лазерна і фізіотерапія. Але призначати лікування повинен тільки досвідчений лікар після ретельного обстеження.

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам    Наша команда

    фахівців

    Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО імені П. Л. Шупика
    Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
    Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог