Дифузні алопеції

(Андрогенетическая алопеція, анагеновая алопеція, телогеновая алопеція)

Дифузні алопеції - це андрогенетичного облисіння, анагеновой і телогенового облисіння.

 • Андрогенетична (або андрогенна) алопеція - це або часткове, або повне випадання волосся в районі лоба і тімені. Виникати андрогенна алопеція може і у чоловіків, і у жінок.
 • Анагеновая алопеція (її ще називають токсичної) виникає найчастіше на тлі прийому ліків або токсичних речовин.
 • Телогеновая алопеція - це випадання волосся, яке виникає через деякий час після системного сильного стресу, при ряді захворювань, медикаментозної навантаженні. Хіміотерапія також стає причиною телогеновая алопеції. Ніякого запалення або рубцювання при цьому не спостерігається.

Для розуміння видів алопеції варто згадати стадії росту волосся:

 • Анаген - фаза зростання волоса, як правило, близько 80% волосся людини знаходяться в цій стадії. Триває анаген близько 3 років, але здорове волосся з хорошим доглядом можуть десятиліттями перебувати у фазі росту. Саме анаген визначає довжину волосся.
 • Катаген - фаза підготовки до випадання. У фолікулі волосини відбуваються незворотні процеси, які абсолютно нормальні навіть для здорового волосся, але не одночасно для всіх.
 • Телоген - фаза випадання. Протягом 3-4 місяців волосся, що знаходяться до цього в катагене, починають випадати. Волосся, які ви знаходите на гребінець, подушках і одязі як раз перебували в стадії телогена. В день в нормі може випадати 100-120 волосся.
diffuznie-alopecii

Телогеном алопеція: діагностика, лікування, причини

Як правило телогенового випадання починається десь через 3 місяці після впливу на організм причини випадіння. Однак це не аксіома - випадання може початися і раніше. При телогенового випаданні волосся відразу ж переходять з фази анагена в фазу телогена, тобто вони встигають вирости, але швидко випадають. Причини телогеновая алопеції найчастіше:

 • Стресові зміни організму - наприклад, важке захворювання, хірургічна операція, хвороби з високою температурою, тажелие інфекційні захворювання
 • Прийом медикаментів - наприклад, протисудомних засобів, системних ретиноїдів, бетаблокаторов, антікоагулятнов та іншого
  різні анемії
 • Гормональні зміни (наприклад, вагітність, час після пологів)

Лікування телогеновая алопеції

Для телогеновая алопеції дуже важливо виявити первинну причину випадання, усунути її. Наприклад, виключити прийом препаратів, які викликали алопецію. Якщо ж причиною випадання волосся стало захворювання, то в першу чергу потрібно зайнятися його лікуванням, відкоригувати роботу внутрішніх органів.

Лікування телогеновая алопеції найчастіше включає прийом вітамінів і мікроелементів, які впливають на ріст волосся і їх кератінізацію, використовуються зовнішні кошти.

Часто при телогеновая алопеції призначають фізіотерапевтичні методи.

Анагеновая алопеція: як з'явилася, як діагностувати та лікувати

При анагеновой алопеції волосся дуже швидко починають випадати ще на стадії зростання, минаючи стадію випадіння та спокою.

У чому причина анагеновой алопеції?

Так як це токсична алопеція, її розвиток відбувається на тлі:

 • Радіоактивного випромінювання
 • Хіміотерапії
 • Прийому антикоагулянтів, медикаментів від підвищеного холестерину, тиреостатичних і цитостатичних препаратів
 • Отруєння отрутами
 • Порушень в роботі щитовидної залози
 • Хвороб печінки і нирок
 • Аутоімунних захворювань

Для лікування аногеновой алопеції важливо в першу чергу виключити вплив препаратів, які викликали випадання, або ж відновлення нормальної функції внутрішніх органів. Іноді фахівці призначають дезінтоксикаційну терапію, щоб швидше привести стан організму в норму.

Крім того, необхідно активно стимулювати ріст здорового волосся.

Андрогенетична алопеція: звідки, як виявляється і як лікувати

Андрогенетичної алопецією називають облисіння в центральній частині голови, на тімені. З'являється такий тип облисіння через вплив чоловічих гормонів на організм.

Андрогенетична алопеція може виникнути і у чоловіків, і у жінок - гормональний дисбаланс зазвичай провокує підвищене вироблення чоловічих гормонів. Або ж коли андрогени (тестостерон і адростендіон) перетворюються в дігітротестостерон безпосередньо у волосяній цибулині. Відбувається це під впливом спадкових структур самого фолікула.

Андрогенетична алопеція проходить в своєму розвитку кілька стадій.

1 стадія. У цій стадії відбувається випадання волосся по передній кордоні волосся у лоба. Зазвичай це стадія проходить непомітно, але уважні пацієнти помічають світіння шкіри голови крізь волосяний покрив.

2 стадія. Утворюються бічні залисини, в тім'яній області стає помітно менше волосся

3-5 стадії. У цей час відбувається активне прогресуюче випадання волосся на тімені і лобі, поступово зони облисіння зливаються і стають симетрично облисілому.

Як лікувати андрогенетичного алопецію?

Як і з будь-якими іншими дифузними видами алопеції, важливо в першу чергу визначити причину гормонального дисбалансу і привести в порядок функціонування внутрішніх органів.

Найчастіше, після того, як причина встановлена ​​починають коректне лікування, в 1 і 2 стадіях захворювання відбувається відновлення волосся, їх здоров'я і густоти.

Зазвичай призначають засоби, що поліпшують кровообіг шкіри голови, масаж шкіри голови, в деяких випадках (особливо після 3 стадії алопеції) може знадобитися мезотерапія.

При ретельному, своєчасному і системному лікуванні дифузних алопецій ми можемо разом з вами досягти хороших, помітних результатів. І в більшості випадків - повернути здорове волосся вашої звичної густоти.

Головне - своєчасна повноцінна діагностика і обґрунтована терапія.

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам  Наша команда

  фахівців

  Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО імені П. Л. Шупика
  Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
  Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог