Захворювання поверхневих судин шкіри

Захворювання поверхневих судин шкіри – це група захворювань шкіри, в основі яких лежить неспецифічне запалення кровоносних судин, які розташовані в шарах шкіри. Ще такі захворювання називають васкуліти. Васкуліти часто супроводжують дифузійні системні захворювання сполучної тканини (системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит, захворювання крові).

Як проявляється дерматози поверхневих судин шкіри?

Прояви дерматозів шкіри надзвичайно різноманітні, але серед численних ознак можна виділити наступні загальні риси, а саме:

 • симетричність ураження шкіри
 • ураження часто набряклі, в них можуть бути невеликі крововиливи
 • шкірні висипання різні за своїм розміром, кольором, рівнем запалення
 • переважне розташування на нижніх кінцівках (в першу чергу на гомілках)
 • наявність у хворих супутніх судинних, алергічних, ревматичних, аутоімунних та інших системних захворювань
 • чіткий зв'язок з прийомом лікарських препаратів і непереносимістю їх або ж з інфекцією
 • частіше захворювання виникає гостро або ж періодично загострюється

Першим симптомом васкуліту є поява злегка червонуватих і синюшним плям різної величини і обрисів, що утворюють химерну петлистую мережу на нижніх кінцівках, рідше на передпліччях, кистях, обличчі та тулубі.

zabolevaniya-sosudov

Як визначити васкуліт?

Якщо ви запідозрили у себе ваксуліт - це серйозна і об'єктивна причина звернутися до фахівця. На прийомі лікар-дерматолог зможе оглянути і визначити характер з'явилися висипань, а також призначити повний комплекс додаткових досліджень і аналізів при необхідності.

Можливо, хворому може знадобитися консультація ревматолога для необхідності виключення системного характеру запального ураження судин.

Після отримання всіх даних від досліджень, фахівець зможе призначити програму комплексного лікування. Іноді, для стоншення діагнозу необхідна біопсія ураженої ділянки шкіри.

Методи лікування

Перш за все лікування васкуліту шкіри направлено на усунення встановленої причини захворювання (системний червоний вовчак, ревматоїдного артриту, гепатиту С і т.д).

Якщо первинна причина дерматозу не розпізнається і ураження обмежено тільки шкірою, проводиться лікарська терапія. Зазвичай на першому етапі використовуються антигістамінні (протиалергічні) препарати і неспецифічні протизапальні препарати. Якщо ж лікувальний ефект від даних препаратів недостатній, то далі застосовують гормональні препарати (кортикостероїди), іноді антибактеріальні препарати.

Більш потужні імунодепресанти використовуються рідко.

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам  Наша команда

  фахівців

  Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО імені П. Л. Шупика
  Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
  Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог