Ентеропатичний акродерматит

Ентеропатіческій акродерматит - це рідкісне генетичне захворювання, яке відрізняється порушенням всмоктування цинку в шлунково-кишковому тракті або генетично зумовленим дефіцитом цинку в організмі. Цинк важливий для обміну речовин, росту, почуття смаку і запаху, імунної реакції, стабільності сітківки ока і прозорості кришталика.

akrodermatit

Симптоми ентеропатичного акродерматіта

Ентеропатіческій акродерматит проявляється різними симптомами. Вони діляться на:

Прояви на шкірі

 • Симетрична висип, яка проявляється в складках шкіри
 • Висипання навколо природних отворів тіла - навколо аногенитальной обрости, очей, рота

Висип буває найрізноманітнішою, але найчастіше виглядає, як бульбашки, які зливаються в великі осередки, вкриті корками. Найчастіше такий прояв характерно для дітей. Досить часто помилка полягає в тому, що приймають процес за атопічний дерматит і тривало лікують без ефекту.

Прояви на слизовій рота

 • Може бути запалення мови, стоматит - запалення слизової рота
 • Заїди навколо рота
 • Набряк губ

Прояви на нігтях

 • Можлива дистрофія нігтів
 • Виникає поступове відшарування нігтьових пластин

Прояв на волоссі

Поступово виникає алопеція, можливо також повне облисіння.

Прояви на очах

 • Можливе виникнення блефарити (коли запалюються краї повік)
 • Виявляється кон'юнктивіт (запалення слизової оболонки очей)
 • Виникає явна світлобоязнь

Прояв з боку шлунково-кишкового тракту

Поступово розвивається діарея, яка може бути абсолютно різного ступеня прояву.

Крім того, значно знижується імунна реакція всього організму, загострюються хронічні захворювання, запалюються бронхи, проявляються алергії, вірусні захворювання. Можлива також сонливість, виразна млявість, підвищена дратівливість.

Чому виникає ентеропатіческій акродерматит?

В першу чергу це спадкове захворювання, причини якого не встановлені до кінця. Розвивається захворювання на підставі генетичного дефекту, який порушує синтез зв'язує цинк елемента, це впливає на сприйняття цинку організмом.

Крім того, ентеропатіческій акродерматит може виникнути, якщо з їжею надходить недостатньо цинку, а також при хворобах підшлункової залози.

Як діагностувати ентеропатіческій акродерматит?

Для визначення захворювання в першу чергу аналізуються скарги на здоров'я, досліджується наявність генетичних захворювань в сім'ї, проблеми з шкірними захворюваннями, наявність висипань. Крім того, проводиться візуальний огляд на наявність облисіння, відшарування і втрати нігтів, стан очей і слизових рота. Процес часто ускладнюється кандидозной інфекцією, що ускладнює стан шкіри.

Також призначають біохімічне дослідження крові для визначення рівня цинку, ШОЕ, лейкоцитів, білка, фосфору, кальцію, холестерину.

Як лікувати ентеропатіческій акродерматит?

В першу чергу завдання лікування - максимально швидко відновити рівень цинку в організмі за допомогою препаратів цинку. Також застосовується протибактерійні і протипротозойних зовнішня терапія, ферментні препарати для відновлення нормального травлення. Також призначають зовнішню терапію для полегшення шкірних проявів та їх наслідків.

Також дерматолог призначає додаткову терапію, виходячи зі стану і прояву тих чи інших симптомів - все це робиться індивідуально для кожного пацієнта.

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам  Наша команда

  фахівців

  Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО імені П. Л. Шупика
  Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
  Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог