Вогнищева алопеція

Вогнищева алопеція – захворювання, яке може проявлятися і у жінок, і у чоловіків. Відрізняється від інших видів облисіння чіткими ділянками облисіння, які починаються з невеликих плям круглої або овальної форми і надалі можуть розширюватися або з'являтися на інших ділянках голови. Як і в будь-якому типі облисіння, при алопеції на певній ділянці спостерігається різка втрата волосся, при цьому нове волосся або не виростає, або росте в помітно меншій кількості або ж не росте зовсім.

Як проявляється гніздова (вона ж вогнищева) алопеція?

 • Перші симптоми можуть виникнути рано - починаючи з дошкільного періоду або ж вперше проявитися вже в дорослому віці
 • Згодом стає помітним активне випадання волосся на певній ділянці голови
 • Нове волосся на цій ділянці росте значно повільніше, а з часом і зовсім перестає рости
 • Вогнище облисіння стає помітним

Згодом облисіння може зупинитися, а може збільшуватися в площі.

ochagovaya-alopeciya

Як визначити алопецію?

Якщо ви запідозрили у себе алопецію, єдиний вихід - звернутися до фахівця. На прийомі ви зможете отримати повний перелік необхідних досліджень і аналізів, які дозволять визначити - чи дійсно у вас алопеція і в чому її причина.

Для діагностики алопеції необхідні такі дослідження:

 • Відеодерматоскопія (або комп'ютерний аналіз волосся)
 • Дослідження роботи щитовидної залози
 • Повний аналіз крові, який дозволить виявити порушення в функціонуванні імунної системи)
 • Дослідження стрижнів волосся
 • Дослідження шкіри на наявність грибків, лишаю

Після отримання всіх даних від досліджень, фахівець зможе призначити комплексну програму лікування, яка дозволить вилікувати алопецію.

У ряді випадків лікареві може знадобитися додаткова біопсія, яка дозволяє максимально точно визначити діагноз.

Які причини алопеції бувають?

 • Гормональні або ендокринні збої

Вогнищева алопеція часто виникає через порушення в роботі щитовидної залози, гіпофіза, гіпоталамуса, надниркових залоз.

 • Хронічний стрес.

Стрес - одна з найпоширеніших причин виникнення алопеції. Справа в тому, що тривале нервове перенапруження негативно відбивається на імунній системі, а це, в свою чергу, порушує кровообіг, призводить до спазмів судин. Все це відбивається на здоров'ї шкіри голови і волосяних цибулин.

Як лікувати осередкову алопецію?

В першу чергу запам'ятайте, що всю схему лікування підбирає лікар, ґрунтуючись на результатах аналізів, вашому віці, ступені і складності захворювання. Вогнищева алопеція вимагає комплексного підходу, тому коригувати лікування, слід тільки під наглядом фахівця.

 1. В першу чергу лікар призначає лікування причини алопеції. Важливо повністю виключити вплив на ріст і випадання волосся, тому спочатку вас можуть направити до суміжного фахівця.
 2. Після цього фахівець призначає препарати, які мають зупинити випадіння волосся.
 3. Ще одна серія препаратів (зовнішніх чи внутрішніх - тут так само вирішує лікар) покликана відновити цибулини волосся, пошкоджені хворобою, а також прискорити появу нового, здорового і міцного волосся.

Як правило терапія включає в себе:

 • Біостимулятори і вітаміни - вони покликані заповнити виниклий дефіцит корисних речовин, що виник в організмі і вплинути на волосяні цибулини.
 • Судинорозширювальні і седативні - препарати цього типу часто зроблені для зовнішнього застосування. Їх завдання поліпшити мікроциркуляцію, стимулювати живлення і постачання волосяних фолікулів киснем.
 • Глюкокортикостероїди так само призначаються в комплексному лікуванні алопеції. Нерідко їх використовують для ін'єкцій в уражену ділянку.

Крім того, в схему лікування включають зовнішні засоби, які дуже ефективні в лікування алопеції.

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам  Наша команда

  фахівців

  Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО імені П. Л. Шупика
  Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
  Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог