Склеродермія осередкова (Морфея)

Морфея - це ураження сполучної тканини шкіри. Виникає надлишок білка-колагену, його виділяється занадто багато. Таким чином тканину ущільнюється і це призводить до потовщення і проблем. Це захворювання набагато частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Вік пацієнтів від 30 до 50 років, досить часто спостерігається у дітей.

Симптоми

Склеродермия осередкова може вражати будь-які ділянки шкіри, симптоми склеродермії дуже великі. Виділимо головне:

 • набряк окремої ділянки шкіри
 • ущільнення шкіри
sklerodermiya

Причини осередкової склеродермії

Причини виникнення цього захворювання ще не вивчені недостатньо. Переважно припускають, що це аутоімунне захворювання. Серед причин Морфея доктора виділяють:

 • часті захворювання носоглотки
 • переохолодження
 • генетичні схильності людини до цієї хвороби

Клінічна картина

Ступінь вираженості ураження шкіри різноманітна: від незначної поверхневої атрофії до вогнищ ущільнення різної величини. Без вчасно розпочатого лікування захворювання прогресує, захоплюючи нові ділянки шкіри.

Перш за все, на певній ділянці шкіри з'являється синюшного кольору пляма, яке може збільшуватися в діаметрі. Поступово формується ущільнення, що нагадує рубцеву тканину. В інших випадках - склерозу немає, але звертає на себе увагу непомітне «западання» поверхні шкіри. По-третє випадках - захворювання протікає по типу поверхневої атрофії білого кольору - склерозуючий ліхен.

Перш, ніж починати лікування хворого, його необхідно детально обстежити з метою виключення системного процесу.

Лікування

Лікування склеродермії направлено на підтримку імунітету хворого. Для цього використовують антибіотики, протизапальні і антіфіброзним препарати. Також має сенс приймати ліки для зміцнення судин. Всі препарати і курс лікування можуть бути призначені тільки лікарем, після огляду і лабораторних аналізів.

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам  Наша команда

  фахівців

  Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО імені П. Л. Шупика
  Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
  Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог