Грибкові інфекції

Грибкові інфекції шкіри і нігтів зустрічаються досить часто у пацієнтів різних вікових категорій. Рідше діагностується ураження волосся і волосистої частини голови. Небезпечні вони перш за все через свою заразність, адже людина може легко передати грибкову інфекцію іншим членам сім'ї.

Якщо ви відчуваєте неприємні симптоми з боку нігтів або шкіри, зверніться до дерматолога нашої клініки в Києві. Спеціаліст проведе огляд, призначить обстеження і за його результатами підбере ефективне лікування, спрямоване на усунення першопричини хвороби.

Для діагностики грибкових інфекцій в нашій клініці проводиться зішкріб шкіри для його подальшої мікроскопії та посіву на живильне середовище. Також для дослідження може знадобитися фрагмент ураженого нігтя або волосся в залежності від локалізації патологічного вогнища. Метод дозволяє виявити присутність грибкової мікрофлори, що важливо в призначенні етіологічної терапії.

microscopic-germs-pathogens (1)

Може проводитися мікроскопія біоматеріалу, яка забезпечує виявлення грибкових спор або міцелію, або його посів на живильне середовище для точного визначення типу грибка. Таке дослідження більш тривале – результат готується близько 30 днів, однак воно показує вид грибкової мікрофлори і його чутливість до препаратів. Результат мікроскопії готовий через 1-2 дні і дозволяє призначити попереднє лікування.

Показання для виконання аналізу на грибкову інфекцію:

 • лущення та свербіж шкіри;
 • лущення волосистої частини голови, поява мокнучих поверхонь;
 • потовщення, лущення, зміна кольору нігтьової пластини.

Якщо вас турбує хоча б один з перерахованих симптомів, запишіться на консультацію до дерматолога нашої клініки. Спеціаліст проведе огляд, збере анамнез і скарги, призначить дослідження та на основі отриманих даних підбере комплексне лікування.

Для запису телефонуйте або залишайте заявку на сайті.

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам  Наша команда

  фахівців

  Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО
  імені П. Л. Шупика.
  Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти
  імені П. Л. Шупика
  Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог