Вітіліго

Це особлива пігменатація шкіри - білі плями по всьому тілу. Це виникає через те, що у людини в організмі порушується синтез певних клітин шкіри - меланоцитів. Плями бувають поодинокими або множинними, але найчастіше зливаються в характерні білі освіти, захоплюючи більшу частину шкірних покривів, в тому числі і на обличчі. Захворювання не є заразним, але люди, які про це не знають, цураються таких пацієнтів, думаючи, що можуть заразитися від них.

vitiligo

Симптоми Вітіліго

Хвороба починається зовсім непомітно, але в основному це проявляється сверблячкою, відчуттям мурашок по шкірі. Вітіліго у дітей може почати проявлятися в будь-який момент (навіть у новонароджених і немовлят) і часто не носить негативний характер - це адаптацію імунної системи до навколишнього середовища (якщо хвороба не спадкова). Які конкретно чинники впливають на розвиток у людини Вітіліго досі точно невідомо.

Діагностика Вітіліго

Лікар-дерматолог швидко визначить Вітіліго по розташуванню плям на шкірі пацієнта, опитування і виявлення порушень роботи організму. В особливих випадках шкіра пацієнта просвічується лампою Вуда і виявляється захворювання.

Лікування Вітіліго

Плями вітіліго важко піддаються лікуванню. Мимовільне відновлення кольору шкіри - можливо, і спостерігається в 5% випадків. При появі свербежу шкіри, при початкових ознаках зростання плями призначається місцева зовнішня терапія у вигляді спеціальних мазей або кремів. При цьому існують препарати, які стримують поширення плям по шкірі. Також використовуються лазерний метод і фототерапія.

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам    Наша команда

    фахівців

    Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО імені П. Л. Шупика
    Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
    Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог