Рубцева алопеція

Рубцева алопеція – це не просто облисіння, а захворювання, через яке виникає стрімка втрата волосся на тлі запалення або іншого патологічного процесу. Випадання волосся - це фінальний етап утворення рубцевої тканини на місці зростання волосся.

Чому виникає рубцева алопеція?

Основною причиною виникнення рубцевої алопеції називають збої в роботі імунної системи. Через це в організмі виникає аутоімунний процес по відношенню до волосяних цибулин (коли організм стає агресивним по відношенню до власного волосся).

Найчастіше причинами рубцевої алопеції виступають: склеродермія, червоний вовчак, червоний плоский ліхен, рентгенівське опромінення, деякі форми атрофічного облисіння, травми, теплового та хімічних опіків, інфекції. Є й ряд атрофічних захворювань шкіри волосистої частини голови.

Велика частина випадків виникнення рубцевої алопеції є наслідком якого-небудь іншого захворювання. Саме тому в лікуванні рубцевої алопеції в першу чергу важливо усунути причину її появи.

rubcovaya-alopeciya
rubcovaya-alopeciya2
rubcovaya-alopeciya3
rubcovaya-alopeciya4

Діагностика при рубцевої алопеції

Перед тим, як почати лікувати рубцеву алопецію, фахівець в першу чергу проводить ретельну діагностику, яка дозволить встановити реальну причину рубцювання, а значить і причину випадання волосся.

Методи діагностики, які використовуються в цьому випадку:

 • Біопсія скальпа дозволяє підтвердити рубцеву алопецію і побачити, на якій стадії руйнування знаходяться волосяні фолікули. У цьому дослідженні обов'язково використовують місцеву анестезію, тому хворобливих відчуттів процедура не викликає.
 • Фототріхоскопія і тріхоскопія - ще один точний вид дослідження, який потрібно для подальшого лікування. Тріхоскопіі дозволяють побачити запалення шкіри, яке призводить до рубцювання, реакцію судин і стан фолікулів.

Все це дозволяє визначити стадію і перебіг захворювання і зафіксувати його стан для подальшого контролю після лікування.

Як лікувати рубцеву алопецію?

На жаль, в разі рубцевої алопеції відновити волосся, що випали неможливо. Але зараз існує лікування, яке дозволяє позбутися від випадання волосся і зупинити рубцювання. Припинити поширення хвороби - перше завдання лікування рубцевої алопеції.

 • На ранній стадії хвороби активно застосовується медикаментозна терапія. Вона дозволяє зупинити випадання волосся.
 • При пізній стадії алопеції препарати призначають для боротьби з причиною випадання.

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам  Наша команда

  фахівців

  Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО імені П. Л. Шупика
  Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
  Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог