Склерозуючий ліхен

Часто використовують другу назву - склероатрофіческій ліхен Цумбуша. Склерозуючий ліхен - це хронічне запальне захворювання шкіри. Причини виникнення до кінця не вивчені. При склерозуючому ліхене на шкірі можуть утворюватися ділянки атрофії, що призводить до значного дискомфорту і серйозних наслідків. Буває у чоловіків і жінок. Досить часто зустрічається у дітей. При відсутності лікування ліхен призводить до атрофічних змін зовнішніх статевих органів.

lihen

Симптоми

На будь-якій ділянці шкіри можуть з'явитися дрібні плями білого кольору, які з часом зливаються між собою, утворюючи ділянки химерних обрисів білого кольору. У жінок і дівчаток склероатрофіческій ліхен Цумбуша може супроводжуватися сверблячкою в області зовнішніх статевих органів, з'являються тріщини на шкірі, болі при сечовипусканні і статевому акті. У чоловіків симптомами хвороби є білі плями на статевих органах, формування атрофії окремих частин статевих органів. Дерматолог повинен провести диференціальну діагностику з вітіліго.

Причини

Припускають генетичну схильність. Також причинами можуть послужити аутоиммунная, інфекційна і гормональна патологія. Потрібно уважно вивчити всі чинники, які провокують розвиток ліхена. При обстеженні хворого необхідна консультація отоларинголога, ендокринолога, ревматолога.

Лікування

При такому захворюванні дуже важливо провести повне обстеження. Найчастіше застосовується комплексна терапія, що включає в себе антибіотики, препарати для поліпшення кровообігу, вітаміни.

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам    Наша команда

    фахівців

    Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО імені П. Л. Шупика
    Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
    Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог