Червоний плоский ліхен

Червоний плоский лишай - це хронічне запальне захворювання шкіри з утворенням дрібних, плоских фіолетових папул (вузликів на шкірі і слизових оболонках порожнини рота. Висип зазвичай розташовується симетрично, частіше на місці згинання рук, ніг і тулуба, супроводжується свербінням. Шкіра обличчя уражається рідко. Найбільш поширене це захворювання у людей від 30 до 60 років. Тривалість захворювання без лікування від декількох місяців до декількох років.

krasnyy-ploskiy-lihen

Діагностика

Хоча постановка діагнозу червоного плоского позбавляючи передбачається за зовнішнім виглядом шкіри, подібні поразки можуть виникнути і при інших захворюваннях. Діагноз зазвичай ставиться на підставі клінічних ознак і підтверджується за допомогою біопсії шкіри.

Лікування

Кожен конкретний випадок вимагає індивідуального підходу. Пацієнтам потрібно дієта. Також важливо виключити провокуючі фактори захворювання - фізичні та психоемоційні навантаження. Для лікування застосовують мазі, фототерапію, антигістамінні та седативні препарати.

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам    Наша команда

    фахівців

    Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО імені П. Л. Шупика
    Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
    Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог