Розацеа

Це хронічне захворювання шкіри, при якому з'являються вузлики, почервоніння, гнійники. Хвороба є досить рідкісною і вражає в основному людей середнього віку, від 30 до 50 років. Поразка шкіри при розацеа відбувається переважно на носі і щоках, почервоніння іноді поширюється на спину і груди.

rozacea

Симптоми розацеа

Можлива періодична поява почервоніння в області щік, носа і середньої частини чола. Крім обличчя, розацеа може з'явитися і на грудях (в зоні декольте). Епізоди почервоніння обличчя поступово трапляються все частіше, а потім на лобі, щоках і носі з'являються стійкі ділянки, що мають яскраво-червоний колір, який з часом стає синюшним. Це пов'язано з ураженням поверхневих капілярів, які починають просвічуватися через шкіру у вигляді судинних зірочок. Крім перерахованих симптомів також з'являється набряк обличчя, відчуття печіння і лущення шкіри.

Лікування розацеа

Найчастіше призначаються креми, мазі та гелі. Якщо ж місцева терапія не дає ефекту, доцільно призначення відповідних препаратів всередину. Другий дуже важливий фактор лікування - правильне харчування. Потрібно обмежити куріння і прийом алкоголю, а також напоїв, що містять кофеїн. При розацеа успішно застосовуються фізіотерапевтичні методи лікування. Ефективний також курс процедур сухим льодом або рідким азотом.

Часто протягом розацеа ускладнюється демодекозом. Демодекоз - захворювання, яке викликається кліщем роду Demodex. У разі, якщо доктор запідозрив у пацієнта демодекоз, необхідно пройти обстеження і лікування від даної проблеми перш, ніж приступати до лікування розацеа.

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам    Наша команда

    фахівців

    Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО імені П. Л. Шупика
    Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
    Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог