Панічні атаки

Панічні атаки - це невротичний розлад, при якому у пацієнта спостерігаються ознаки паніки і безпричинного страху.

Панічна атака - це вкрай інтенсивний напад для пацієнта напад паніки або страху, і який обов'язково так званими тілесними реакціями - підвищення артеріального тиску, сильне серцебиття, відчуття нестачі повітря.

Найчастіше таким атакам передують якісь сильні потрясіння, нервові зриви, стреси, а іноді надмірні спортивні навантаження.

Паническая атака

Симптоми

Панічним атакам піддаються в основному молоді люди 20-30 років, частіше жінки.

При панічних атаках людина відчуває страх і паніку. У нього утруднюється дихання, частішає серцебиття. Часто ці симптоми супроводжуються запамороченнями. Можуть німіти кінцівки, а сама людина відчуває себе як в тумані. Свідомість в цей момент може неадекватно реагувати на навколишню дійсність. Гострі фази панічних атак тривають від кількох хвилин до кількох годин.

Іноді при панічних атаках виникають характерні стану дереалізації або деперсоналізації.

Дереалізація - стан, при якому світ здається зміненим, відстороненим від особистості пацієнта, все відбувається ніби в серпанку.

При деперсоналізації власне тіло пацієнта представляються зміненими, але пацієнт не може точно сказати, в чому суть змін і що з ним не так.

Діагностика

Для постановки діагнозу необхідна консультація невропатолога, огляд пацієнт, вивчення скарг та історії захворювання, причин виникнення нападів.

Пацієнту також необхідно пройти консультації кількох фахівців, включаючи кардіолога і невролога.

Іноді призначається здача додаткових аналізів або інструментальних методів діагностики.

Лікування

Лікуванням панічних атак і панічних станів, і визначенням подальших дій пацієнта займається психотерапевт і / або невропатолог.

Легкі стадії панічних атак лікуються звичайними лікарськими препаратами, які можна придбати в аптеці без рецепта.

Для полегшення гострих фаз таких станів пацієнтові можуть допомогти корвалол або валідол.

У серйозних випадках, коли панічні атаки пов'язані з депресією, хворому підберуть антидепресанти. Лікування індивідуально і визначається фахівцем. У деяких випадках людина виліковується сам, виробивши тактику своєї поведінки при панічних атаках, таким чином знижуючи ефект захворювання.

Ми формуємо лікування в нашій клініці на протоколах доказової медицини, докладніше https://adaa.org/resources-professionals/practice-guidelines-gad.

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам    Наша команда

    фахівців

    Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО імені П. Л. Шупика
    Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
    Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог