Полінейропатія

Полінейропатія - це ураження периферичних нервів, на кінчиках пальців рук або ніг. Може проявлятися симетрично (дві руки вражені), або йти від нижніх кінцівок до верхніх. Також є випадки, коли всі чотири кінцівки виявляються нечутливі.

Які симптоми полінейропатії?

Часто у хворих спостерігається м'язова слабкість і порушення чутливості. Іноді чутливість може бути підвищена, або навпаки знижена. З'являється відчуття "мурашок" по шкірі. Часто пацієнти відчувають біль в руках і ногах (особливо вночі). Спостерігається підвищена пітливість кистей рук, стоп ніг, а також "синдром неспокійних ніг" - коли виникає відчуття, що ноги крутять, сверблять, тягнуть і інші дискомфортні відчуття.

polineyropatiya

Причины полінейропатії

Причини полінейропатії можуть бути дуже різні - від спадкових захворювань і генетичної схильності до токсичних отруєнь і системних патологій. Часто захворювання виникає в результаті отруєння алкоголем або важкими металами. До полінейропатії призводять проблеми з метаболізмом, аутоімунні захворювання та онкологічні діагнози.

Діагностика захворювання

Важливо провести повне обстеження організму, щоб виявити всі можливі причини захворювання. Збір інформації про пацієнта ведеться за допомогою аналізів, біопсії нервів, електроміографії, дослідження шлунково-кишкового тракту і видільної системи. Для того, щоб поставити діагноз лікарю необхідна інформація з декількох видів аналізів і огляду пацієнта.

Лікування

Лікування полінейропатії завжди комплексне і включає в себе кілька особливостей, які залежать від пацієнта. Перше - потрібно видалити больовий синдром і забезпечити рівень комфорту, при якому можна ефективно продовжувати лікування. Тому призначаються знеболюючі та протизапальні препарати. Кожному пацієнту при будь-якому вигляді цієї недуги важливо дотримуватися дієти і режиму дня, щоб полегшити навантаження на організм. Застосовуються вітамінні комплекси і препарати, які прискорюють регенарацію клітин. У деяких випадках - опромінення, електрофарез і електрична стимуляція м'язів.

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам    Наша команда

    фахівців

    Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО імені П. Л. Шупика
    Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
    Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог