Легке когнітивне зниження (зниження пам'яті)

Когнітивні розлади - це зниження пам'яті та розумової працездатності. Когнітивні здібності дуже важливі для людини в пізнанні і взаємодії із зовнішнім світом. Від цього залежить пам'ять, інтелект і мова. Тому порушення функціонування роботи мозку може сильно змінити життя і побут пацієнта.

Cognitive disfunction

ПРОФІЛАКТИКА

Потрібно підтримувати мозок в постійному тонусі, помірно навантажуючи його. Чим більше різних завдань вирішує мозок в повсякденному житті, тим він залишається "еластичнішим" і менш схильним до проблем з пам'яттю. Для людей старшого віку існують спеціальні комплекси вправ, які допомагають мозку залишатися в гарній формі.

Симптоми

При легкому зниженні пам'яті людина може скаржитися на труднощі у відтворенні тих чи інших подій з життя. Можливі легкі проблеми із мовою і складності у вираженні своїх думок. Легке когнітивне зниження не впливає на повноцінне життя, але може додати дискомфортні відчуття і складності в повсякденному житті. Порушення пам'яті та функцій запам'ятовування інформації дуже різноманітні і можуть бути наслідком різних неврологічних хвороб.

Діагностика

Щоб визначити легкі порушення пам'яті і когнітивних функцій - пацієнта потрібно обстежити. У деяких випадках використовується магнітно-резонансна томографія для визначення уражених ділянок мозку. При легких порушеннях роботи пам'яті пацієнт сам може розповісти про дискомфорт і симптомах хвороби, тому діагностувати захворювання можна після тимчасового спостереження і постійних консультацій з досвідченим фахівцем.

Лікування

Приймаються спеціальні комплекси вітамінів і мікроелементів, включаючи фолієву кислоту, B12 і антиоксиданти. Також пацієнтові підбирають систему вправ для тренування і підтримки мозку в формі. Можливо також застосування судинних препаратів для поліпшення кровотоку. Всю систему лікування лікар підбирає індивідуально для кожного пацієнта.

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам    Наша команда

    фахівців

    Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО імені П. Л. Шупика
    Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
    Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог