Факти про міжхребцеві грижі

Грижі можуть проходити самі після зміни способу життя. Міжхребцевий диск, з якого утворюється грижа дуже еластичний, через що грижі можуть спонтанно виникати та зникати.

І виникнення, і зникнення грижі залежить від однієї важливої ​​обставини: наскільки добре циркулює кров у обраній ділянці спини.

Головний принцип лікування грижі без операції – відновлення нормального кровотоку вздовж усього хребта та в місці виникнення грижі.

Дані представлені у відповідності з останніми науковими дослідженнями:

Грижу не можна «вставити», особливо одиничним «вправленням». «Зникнення грижі» – це відновлення нормальних властивостей і форми міжхребцевого диска після нормалізації кровопостачання.

Результат комбінованого лікування грижі з використанням м'якої мануальної терапії

333

Що таке грижа, і як вилікувати без операції?

Грижа – це випадання еластичною прошарку, яке з'єднує хребці (міжхребцевого диска), в спинномозковий канал (місце, де розташовується спинний мозок).

У місці випадання утворюється набряк, затискаються м'язи відповідної ділянки спини, через що стискаються нерви і порушується нормальний потік крові. Всі перераховані вище процеси призводять до відчуття болю.

 

Коли грижу можна вилікувати без операції?

Успіх лікування залежить в першу чергу від того, коли Ви звернулися за допомогою. Відкласти проблему – означає погіршити її. Важливо оцінити розмір грижі, її становище та індивідуальні особливості пацієнта: руховий стереотип, форму осанки, супутні захворювання, спосіб життя.

Так само дуже важливо знати яке лікування Ви вже проходили. Якщо тиждень або два прийому таблеток і уколів не дали результату, це не означає, що операція – єдиний вихід.

 

Чому з'являється грижа і хто в групі ризику?

Грижа виникає, коли на певну ділянку хребта припадає надмірне навантаження. Крім способу життя, на це впливають і нерівності постави.

У більшості людей, які звертаються з проблемами болю в спині, є вроджені нерівності постави, які посилюються з віком. У нашій клініці нормалізація постави – один з важливих етапів лікування.

До После
До После

Вирівнювання лопаток, корекція сколіозу
Результат після першої процедури

Основні принципи і лікування

Мінімальний достатній вплив і комбінування дієвих методів – основні принципи, якими керуються лікарі нашої клініки.

Всі лікувальні процедури спрямовані на:

  • Усунення болю
  • Зняття м'язового спазму
  • Нормалізацію кровообігу
  • Відновлення повного обсягу рухів

 

Індивідуальна програма лікування включає

  • Підбір комплексу вправ
  • Підбір лікувальних процедур. Перевага віддається акупунктурі (додати посилання на статтю про акупунктуру) і м'якій мануальній терапії (додати посилання на статтю про мануальну терапію). Методи входять в міжнародні лікувальні рекомендації:

 

Вибір схеми медикаментозного лікування: таблетки, внутрішньом'язові ін'єкції, паравертебральні ін'єкції, крапельниці. Вибір препаратів здійснюється відповідно останніми міжнародними рекомендаціями:

 

Грижі (протрузії) міжхребцевого диска часто усуваються без операції. Це можливо більше, ніж у половині випадків.

Разом з тим, вкрай небезпечно відкладати операцію, коли іншим способом вирішити проблему не можна. Завдання фахівця – визначити характер Вашої проблеми і направити по ефективному шляху її вирішення.

petrenko_m_09_07_2019

Автор: Микола Сергійович Петренко

доктор невропатолог-рефлексотерапевт

Захистив дисертацію на звання доктора філософії.

https://www.facebook.com/neurophatist