Прості правила по догляду за атопічною шкірою

Проблема атопічного дерматиту у дітей надзвичайно актуальна. Провідним симптомом захворювання є свербіж, який не дає як пацієнтові, так і його батькам жити яскравим, повноцінним життям.

Проте, дотримуючись простих правил по щоденному догляду за шкірою, можна значно полегшити життя всієї родини.

  1. Купати дитину потрібно! Можна використовувати спеціалізовані миючі засоби для атопічної шкіри, можна мити дитя просто теплою водою.
  2. Одразу після купання, необхідно промокнути шкіру дитини та на ще дещо вологий шкірний покрив нанести емолент (зволожуючий засіб).
  3. Емолентами можна і потрібно користуватися протягом дня за потребою (відчуття свербежу, зтягнутості, сухості шкіри), обмежень за кратністю нанесень немає.
  4. Необхідно ретельно переглянути раціон матері (якщо вона годує) або власне дитини. Якщо не вдається зрозуміти на який саме продукт виникає загострення, бажано звести дієту до мінімального набору продуктів (гречка, овочі, кріль) та вводити по одному продукту на 3 дні, заносячи інформацію до харчового щоденника.
  5. У дітей більш старшого віку (після 5 років) бажано ідентифікувати вплив побутових алергенів (шерсть тварин, пух, домашній пил).

Тривале неефективне самолікування значно погіршує прогноз – можливе приєднання вторинної інфекції, екзематизація процесу, що значно ускладнює лікувальну тактику.

Якщо не вдається впоратися з проблемою власними силами, необхідно звернутися по допомогу до дерматолога.

Атопічний дерматит – не вирок!

petrenko_a_09_07_2019

Автор: Анастасія Вадимівна Петренко

лікар-дерматолог, кандидат медичних наук,

член EADV (European Academy of Dermatology and Venereology)