Судинна деменція

Судинна деменція - це судинне захворювання, яке призводить до когнітивної дисфункції. Тобто, людина втрачає здатність орієнтації в просторі, починаються проблеми з пам'яттю, буває складно формулювати власні думки і контролювати мову. Все це відбувається через порушення кровотоку в мозку. Перша стадія хвороби може бути непомітна і наслідки проявляються через 1-6 місяців.

Sosud demencia

Причини захворювання

До судинної деменції призводять проблеми з судинами, іноді ця хвороба є наслідком перенесених інсультів або проблем з серцем. Найбільш схильні до ризику літні люди, люди з генетичною схильністю, шкідливі звички (куріння, зловживання алкоголем), проблеми з мозком. Судинна деменція часто розвивається через васкуліт, церебральу ішемію, атеросклероз, гіпертонію та інши хвороби.

Симптоми

Важко виділити універсальні симптоми хвороби, які б виявлялися у всіх людей. Потрібно повне обстеження організму і спостереження за пацієнтом тривалий час. Проблеми з промовою, пам'яттю після інсульту можуть бути початковими ознаками судинної деменції. Варто уважно придивитися до ходи пацієнта: уповільнена і шаркаюча може говорити про розвиток цього захворювання. Часто відбуваються проблеми з сечовим міхуром - це також вірний знак судинної деменції.

Лікування

Коли діагноз визначений, то досвідчений фахівець діє комплексно. Важливо забезпечити медикаментозну підтримку пацієнта, а також тренувати пам'ять і когнітивні функції мозку. Обов'язково тримати хворобу під контролем - приймати препарати і проводити дії, спрямовані на уповільнення захворювання. Найчастіше призначаються дезагреганти, антикоагулянти, противодементні препарати, комплекси вітамінів. Комплексне лікування, правильна підтримка, дієта і вправи допоможуть в боротьбі з цією небезпечною недугою.

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам    Наша команда

    фахівців

    Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО імені П. Л. Шупика
    Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
    Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог