Тривожний розлад

Тривожним розладом страждає до 10% населення. У деяких воно розвивається через наявність дитячих психотравм, але у більшості пацієнтів патологія виникає на тлі функціональної схильності головного мозку.

Відмінність від тривоги

Під тривогою розуміється фізіологічна реакція. Це адаптаційний механізм, який допомагає людині долати різні важкі ситуації в повсякденному житті.
При цьому у людини підвищується не тільки рівень тривоги, але і загальний рівень активності головного мозку. В результаті він вирішує ті проблеми, з якими в спокійному стані впоратися б не зміг.

Тривожний розлад - це ірраціональні страхи, не обумовлені реальними небезпеками. Зустрічаються різні види боязні:

 • гострих предметів;
 • забруднення;
 • подорожей на літаку;
 • закритих або відкритих просторів.

Також до тривожних розладів відноситься ОКР - порушення, що включає у собі обсесії (нав'язливі думки) і компульсії (нав'язливі дії).

Тревожное расстройство

Симптоми

Крім переживання страху, тривожні розлади супроводжуються вегетативними ознаками хвороби:

 • прискорене серцебиття;
 • відчуття нестачі повітря (людина відчуває проблеми при диханні);
 • напруга мускулатури (симптом супроводжується тремором: в ситуації гніву й роздратування у людини починають трястися руки, з'являється тремтіння в тілі);
 • похолодання і вологість кінцівок (симптом часто поєднується із загальним гіпергідрозом);
 • прискорене сечовипускання, мимовільні позиви до дефекації.

 

Небезпека тривожного розладу полягає в розвитку залежності від психоактивних речовин: медикаментів, спиртовмісної продукції, тютюнових виробів та наркотичних препаратів.

Надалі це призводить до того, що пацієнтові доводиться лікуватися не тільки від основного захворювання, але і від придбаної хімічної залежності.

Тому, якщо ви виявили у себе найменші ознаки хвороби, вирушайте до лікаря для проведення своєчасної терапії

Особливості лікування

За останні 10 років відбулася кардинальна зміна в області лікування тривожних розладів. Хворим призначаються сучасні препарати, які не викликають побічних реакцій, а також використовуються методи психотерапії.

 

Також застосовуються додаткові методи терапевтичного впливу:

 • м'яка мануальна терапія;
 • голкорефлексотерапія (цей метод часто поєднується з електростимуляцією);
 • рефлексотерапевтичний масаж (нерідко поєднується з вакуумним впливом).

 

Застосування немедикаментозних методів дозволяє скоротити кількість ліків і попередити розвиток нового тривожного розладу, на порушення функціонування центральної нервової системи можна впливати і профілактично.

Поєднання декількох методик допомагає знизити інтенсивність симптоматики, а потім - повністю позбутися від тривожного розладу.

Застосування мануальної терапії

Ця техніка допомагає нормалізувати кровообіг і усунути вегетативні ознаки тривожного розладу. Результат мануальної терапії - запуск механізму одужання.

Види впливу:

 1. Краніальне. Спеціаліст впливає на скроневу, лобову, тім'яну і потиличну кістки.
 2. Артро-вертебральне. Ця техніка передбачає вплив на структури опорно-рухового апарату.

Застосування голкорефлексотерапії

Цей метод терапевтичного впливу включає наступні техніки:

 • аурикулотерапія;
 • класична акупунктура.

Голкорефлексотерапія впливає на нейрогуморальну, імунну системи. Також дозволяє досягти оздоровлення судин і нервів.

Метод впливу підбирається в залежності від типу розладу, його ступеня занедбаності, а також від інтенсивності супутніх симптомів. Спочатку фахівець впливає на загальнозміцнюючі точки, потім переходить до специфічних технік.

Результат лікування - зміцнення судин, поліпшення обміну речовин.

Рефлексотерапевтичний масаж

Масаж є додатковим методом терапевтичного впливу. Техніка виконання вибирається залежно від показників артеріального тиску. При підвищеному артеріальному тиску використовується масаж, заспокоює нервову систему, при зниженому - активізує її.

При низькому АТ призначається класичний масаж: клієнт перебуває в горизонтальному положенні. Вплив доводиться на поперек, спину і задню поверхню ніг. Щоб активізувати серцево-судинну систему, масажист вдається до інтенсивних, глибоким рухам.

При високому АТ масаж виконується в сидячому положенні. Масажист масажує голову і шийно-комірцеву зону. Використовуються плавні рухи, а глибокі натискання відсутні.

Всі види впливу обов'язково поєднуються з психотерапією. Інакше ви позбудетеся тільки від деяких фізіологічних симптомів, але не від причини, що спровокувала тривожний розлад.

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам  Наша команда

  фахівців

  Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО імені П. Л. Шупика
  Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
  Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог