Тинітус

Тинітус - це шум у вухах. Якщо ви сидите в кімнаті без джерел звуку і чуєте шум, гул або відчуваєте пульсацію в вухах - це вірні ознаки даного захворювання. Тиннитус не є самостійним захворюванням, але частіше за все показує більш серйозні проблеми або є симптомом іншого захворювання.

Які симптоми?

Рідко буває так, що тинітус має об'єктивні причини - пацієнт просто чує рух крові в судинах або скорочення м'язів. Але найчастіше до цього захворювання призводять набагато серйозніші фактори: вушні захворювання, наслідки травм, отруєння ліками, діабет і гепатити, хвороби мозку. При кожному захворюванні звук, який чує пацієнт у вухах, різний.

tinnitus

Діагностика захворювання

При дискомфорті в вухах і якщо пацієнт часто чує сторонні звуки - потрібно звертатися до фахівця. За допомогою фонендоскопа, а також огляду вух і голови - можна поставити діагноз. Іноді призначаються додаткові аналізи, такі як аналіз крові, або обстеження, наприклад МРТ головного мозку і шийного відділу.

Лікування

Лікування тинітуса залежить від визначення причини захворювання. Коли відомі причини тинітуса - тоді будується стратегія одужання. При порушеннях слуху можуть допомогти препарати для поліпшення чутності. При порушеннях в роботі судин застосовуються препарати для поліпшення кровообігу. Якщо причина шуму у вухах неврологічна - тут доктор може призначить нейролептики і подальшу реабілітацію. Якщо проблема у вухах - то може знадобитися операція. Досвідчений фахівець повинен виявити проблему і індивідуально підібрати лікування.

Запишіться на прийом зараз

Ми будемо раді допомогти Вам    Наша команда

    фахівців

    Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки, професор кафедри дерматовенерології НМАПО імені П. Л. Шупика
    Кандидат медичних наук, асистент кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
    Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог