Акупунктура, голкотерапія, рефлексотерапія.

Особливість та користь акупунктури – методу традиційної китайської медицини.

Відновлення балансу в організмі через вплив на біологічно активні точки лежить в основі рефлексотерапії і традиційної китайської медицини. У голкотерапії або акупунктурі для цього застосовуються одноразові стерильні голки, але також лікування може проводиться без використання голок, шляхом точкового масажу і прогрівання.

Який фахівець може виконувати процедуру голкотерапії?

Голкотерапія має тисячолітню історію, і входить в рекомендації з лікування багатьох захворювань. В першу чергу – захворювань нервової системи та опорно-рухового апарату. The National Institute for Health and Care Excellence recommends Acupuncture.

Спеціаліст, котрий виконує процедуру, повинен мати вищу медичну освіту і спеціалізацію по рефлексотерапії. В Україні і світі голкотерапія викладається нарівні з іншими дисциплінами в медичних навчальних закладах. У Києві навчанням фахівців даної кваліфікації займається кафедра неврології та рефлексотерапії Національного університету охорони здоров'я України ім П.Л. Шупика.

Що відомо про наукові обґрунтування методу?

Щороку публікуються десятки досліджень, які підтверджують ефективність методу. У нашій клініці сеанси голкотерапії проводяться відповідно до стандартів світової практики і результатів наступних багатоцентрових досліджень:

Як діє голкотерапія?

Будь-яке захворювання супроводжується дисбалансом в організмі: надмірною активацією одних систем і ослабленням інших. Наприклад жар і лихоманка супроводжуються ознобом і загальною слабкістю. В основі голкотерапії лежить принцип, що вплив на одні точки людського тіла посилює активність певних органів, вплив на інші – навпаки знижує. Активні точки розташовані на спеціальних каналах – меридіанах. Основних меридіанів 12, кожен з яких має зв'язок з певним органом або системою.

Відповідь на питання: яким чином на поверхні тіла виявилися "закодовані" спеціальні точки, через які можна впливати на весь організм, криється в тому шляху, який людський організм проходить від моменту свого зачаття до народження.

Всі структури й органи людського тіла сформувалися з трьох основних тканин:

  • Мезодерма, з якої розвиваються м'язи і скелет,
  • Ектодерми, з якої розвиваються внутрішні органи,
  • Ентодерма (об'єднуюча), з якої формується шкіра і нервова система.

Під час розвитку всі ці тканини вростають одна в одну, формуючи складні зв'язки в нашому організмі. Меридіани активних точок на тілі – це "відбитки" цих зв'язків.

Самі акупунктурні точки так само є місцями скупчення біологічно активних речовин (ендорфінів). Вплив на ці точки викликає викид ендорфінів у кров, з чим пов'язаний знеболюючий, розслабляючий та імуномодулюючий ефект голкотерапії.

Голкотерапія має на меті відновлення всього організму як цілісної системи

З позиції традиційної китайської медицини весь наш організм – це єдиний ланцюг циркуляції енергії, в якому кожен орган співвідноситься з одним із п'яти першоелементів: Вогонь-Земля-Метал-Вода-Дерево.

Енергія в тілі циркулює по меридіанах, гармонійно перетікаючи з одного каналу в інший.

Захворювання призводять до порушення нормального обміну енергією між органами, до надмірного накопичення в одному з органів і як наслідок – до нестачі в іншому. Таким чином, здоров'я кожного органу неможливе без гармонізації стану всього організму.

 

Як проходить сеанс рефлексотерапії (голкотерапії)?

Перед сеансом голкотерапії необхідна консультація лікаря, який повинен визначити чи показана голкотерапія у Вашому випадку.

У нашій клініці Вас оглядає лікар невропатолог-рефлексотерапевт, який має спеціалізацію як у традиційній китайкій медицині, так і по неврології. Виходячи з ваших скарг і результатів обстеження, виставляється як стандартний діагноз відповідно до Міжнародної класифікації захворювань (МКБ 10), так і діагноз відповідно до канонів традиційної китайської медицини.

Наприклад: тривожні розлади з панічними атаками в китайській традиційній медицині відповідають синдрому «Порожнечі серця і легень».

Попереково-крижовому радикуліту відповідає «Поверхневий ЯН синдром, викликаний вологим холодом».

У відповідності з діагнозом для кожного пацієнта розробляється індивідуальна лікувальна програма, яка включає:

  • схему лікування відповідно до міжнародних рекомендацій з даного діагнозу;
  • індивідуальну схему голкорефлексотерапії.

Варто відзначити, що при багатьох захворюваннях голкотерапія рекомендується Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я як першочерговий метод лікування до прийому таблеток, уколів і крапельниць.

Evidence Map of Acupuncture

World Health Organization. Acupuncture: review and analysis of reports on controlled clinical trials. Geneva: World Health Organization

World Health Organization. WHO traditional medicine strategy

petrenko_m_09_07_2019

Автор: Микола Сергійович Петренко

доктор невропатолог-рефлексотерапевт

Захистив дисертацію на звання доктора філософії.

https://www.facebook.com/neurophatist