Папіломи

Папіломи - це доброякісні утворення шкіри, причиною виникнення яких є вірус папіломи людини (ВПЛ).

Папіломи не несуть шкоди здоров'ю і життю людини, проте досить часто стають причиною сильного психологічного дискомфорту у зв'язку з естетичною непривабливістю шкіри, на якій є такі утворення, як папіломи.

Більш того, часте травмування папілом (тертя одягу, ланцюжків, мочалки та ін.) може провокувати такий небажаний стан, як інфікування та іноді навіть нагноєння папіломи.

Методи видалення папілом

Сама по собі папілома не проходить, може розповсюджуватися, і в більшості випадків новоутворення видаляють.

Методів видалення папілом досить багато:

  • діатермокоагуляція
  • радіохвильовий метод
  • кріодеструкція
  • лазер

Проте всі вони застосовуються в холодну пору року (коли сонячна активність знижена). Це пов'язано з таким неприємним можливим явищем після процедури, як гіперпігментація (коричневі плями) шкіри, яке може виникнути при впливі УФ-променів на шкіру в перший місяць після видалення.

4_2

Вкрай небажано намагатися видалити папіломи самостійно аптечними або народними засобами, тому що в кращому випадку процедура буде неефективна, а в гіршому - може спостерігатися опік шкіри або навіть некроз (омертвіння тканин).

Процедура видалення папілом дуже швидка, хоча і трохи дискомфортна.

За бажанням пацієнта можна нанести анестезуючий крем за 20-30 хвилин до процедури, що дозволить значно зменшити больові відчуття під час видалення.

Видалення папілом та інших утворень шкіри можна виконати в клініці «Дерматологія професора Калюжної». Операції проводяться на високому професійному рівні з використанням сучасної техніки, що виключає ризик розвитку ускладнень або рецидиву. Видалення папілом проводиться в будь-який зручний час в амбулаторних умовах, після втручання можна займатися поточними справами, воно ніяк не вплине на звичний спосіб життя. Записатися на консультацію можна за телефонами клініки або залишивши заявку на сайті.

petrenko_a_09_07_2019

Автор: Анастасія Вадимівна Петренко

лікар-дерматолог, кандидат медичних наук,

член EADV (European Academy of Dermatology and Venereology)