Основна причина ВСД

Причина пояснюється назвою: (Вегето) (судинна) (дистонія) - "неправильний" тонус судин, які живлять кров'ю органи (мозок в тому числі).

Артерії складаються з трьох шарів м'язів. По суті, вся артеріальна сітка організму людини це одна трубчаста м'яз, яка скорочується в одному ритмі з серцем для повноцінної доставки крові до органів.

У людей, схильних до ВСД, м'язи артерій слабкіше з народження, через це доставка крові може бути погіршена (часто у людей з ВСД холодні руки).

Мозок - самий чутливий орган, тому основні симптоми ВСД - це симптоми погіршення надходження крові в мозок: запаморочення, загальна слабкість, шум у вухах, головний біль, панічні атаки.

Що ще може порушувати роботу судин при ВСД?

1. Спазмування м'язи потилиці. Ступінчаста м'яз шиї може віджимати судини, які йдуть в мозок (хребетна артерія).

2. Перебої в роботі серця. Напади аритмії підсилюють чутливість судин.

3. Атеросклероз і високий холестерин. З віком на стінці судини утворюються бляшки, від цього судині ще «важче» виконувати свою функцію, а «жирну» кров складніше транспортувати до мозку.

4. Порушення роботи органів. Накопичення шлаків в крові або дисбаланс гормонів дратує нервову систему. Мозок стає більш чутливим до нестачі крові.

5. Підвищена чутливість нервової системи. Порушення режиму дня, ритму сну і неспання, порушення харчових звичок створюють дисбаланс хімічних речовин в мозку і знижують його «витривалість».

6. Роздратування великих нервових сплетінь. Роздратування сонячного сплетення (через гастриту, виразки) або шийного симпатичного (через спазм м'язів шиї) подають прямі збуджуючі сигнали в стовбур мозку, роблять його «готовим» до нападу панічної атаки.

7. Алергія на глютен. За даними останніх досліджень алергія на глютен дійсно пов'язана з порушення роботи нервової системи.

Як можна усунути проблему самостійно?

  1. Нормалізувати сон і ритм роботи-відпочинку, усунути дратівливі чинники (наприклад, кофеїн).
  2. Нормалізувати водний режим.
  3. Збільшити фізичну активність. Кардионагрузки стимулюють приплив крові в мозок.
  4. Усунути спазм м'язів шиї, виконувати вправи на розтяжку.
  5. Виконувати контрастний душ для тренування стінки судин.

Що потрібно зробити з лікарем?

1. Перевірити і нормалізувати стан печінки, нирок, підшлункової залози, гормональних залоз.

2. Виключити серйозні захворювання зі схожою симптоматикою: демиелинизация, новоутворення, нейроинфекция, аутоімунні захворювання, психічні захворювання.

3. Нормалізувати тонус м'язів шиї і всього хребта, якщо самостійно це не вийшло (м'яка мануальна та рефлексотерапія, постізометрична релаксація, реципрокная імбібіція).

4. Пройти ноотропні терапію, якщо немає можливості харчуватися з достатньою кількістю вітамінів і корисних мозку елементів (холін, аргінін, тіамін, триптофан, дофамін і т.д.).

Якщо систематично дотримуватися всього перерахованого, стан пацієнтів покращується істотно і в короткий термін.

 

Лікування та діагностика даного захворювання проводиться з урахуванням рекомендацій American Academy of Neurology

petrenko_m_09_07_2019

Автор: Микола Сергійович Петренко

доктор невропатолог-рефлексотерапевт

Захистив дисертацію на звання доктора філософії.

https://www.facebook.com/neurophatist