Як не треба лікувати акне

Часто лікар-дерматолог має справу з результатами неправильного лікування акне. В більшості випадків це є наслідком самолікування.

ТОП-5 основних помилок у лікуванні акне

  1. Препарати метронідазолу (метрогіл, демолан, стопдемодекс) використовують для лікування Демодекозу (ураження кліщем роду Demodex), що іноді ускладнює акне. На перебіг власне акне цей препарат ніяк не впливає. Для встановлення діагнозу Демодекоз необхідне спеціальне лабораторне дослідження (мікроскопія).
  2. Антибіотики використовують лише при деяких клінічних формах акне, як допоміжні препарати. Монотерапія антибіотиками є доведено неефективною.
  3. Сорбенти (атоксіл, біле вугілля, активоване вугілля та інш.), низкокалорійні дієти доведено не мають лікувального впливу. Обмеження у їжі визначається перебігом акне та станом інших органів.
  4. Роль пробіотиків у лікуванні акне також вивчалася. В жодному з досліджень не було виявлено їхнього позитивного ефекту.
  5. Акне характеризується підвищенням продукції шкірного сала (себума), але для зменшення відчуття «маслянистої шкіри» не варто користуватися спиртовими лосьйонами. Під впливом спирту продукція себуму компенсаторно збільшується та руйнується захисна водно-ліпідна мантія. Як результат – шкіра з одного боку зневоднена (з’являється лущення, почервоніння, відчуття стягнутості та свербіння), а з іншого – наявні усі прояви підвищеного саловиділення (наявність запальних вузликів, гнійничків, комедонів (чорних цяток)).

Системний неправильний вплив на захворювання ускладнює перебіг, подовжує лікувальний процес та збільшує ризик рубцювання.

Вибір правильної терапії - запорука швидкого одужання.

petrenko_a_09_07_2019

Автор: Анастасія Вадимівна Петренко

лікар-дерматолог, кандидат медичних наук,

член EADV (European Academy of Dermatology and Venereology)