Як зберегти здоров’я шкіри в сонячні дні

Догляд за шкірою актуальний завжди, а особливо у спекотні літні дні. Надзвичайно важливим є правильний підбір та використання засобів з SPF (SUN PROTECTIVE FACTOR).

Який SPF обрати?

В умовах міста достатньо використовувати SPF20, але якщо у вас запланована тривала прогулянка, виїзд на природу тощо обирайте продукт з SPF50. Варто пам’ятати, що дана категорія засобів потребує повторного нанесення протягом дня (кожні 2-3 години).


Шкіра стає надмірно жирною після нанесення засобу з SPF. Що робити?


Подібну проблему можна вирішити, підібравши засіб під конкретно Ваш тип шкіри. Спеціалізована дерматокосметика, що представлена в аптечних меражах зазвичай є більш якісною, ніж продукти мас.маркету.


Як поєднати сонцезахисний засіб з декоративною косметикою?


Ці два поняття не взаємозамінні. В даному випадку діє одне правило – сонцезахисний засіб наноситься на шкіру останнім.


Висип на шкірі після використання крему з SPF.


Правильно підібраний очищаючий засіб для шкіри вирішить цю проблему (молочко, гель, мус, пінка, міцелярна вода в залежності від типу шкіри). Будь-який продукт, що наноситься на шкіру має бути ретельно видалений з неї наприкінці дня.


Догляд за шкірою малюка в умовах міста. Чи використовувати засіб з SPF?


ОДНОЗНАЧНО, ТАК! Шкіра малюка (особливо з фототипом І чи ІІ) надзвичайно вразлива до дії сонячних промінів, тому будь-яка прогулянка в літній день тривалістю більше 15 хвилин потребує нанесення на шкіру сонцезахисного засобу.


Як бути пацієнтам з жирною та схильною до акне шкірою?


Сонцезахисні засоби наразі існують не тільки у вигляді кремів, але й легких флюїдів та навіть пудр.


Різноманітність засобів з SPF дозволяє задовольнити потреби практично будь-якої людини, залишилось тільки знайти саме свій.

petrenko_a_09_07_2019

Автор: Анастасія Вадимівна Петренко

лікар-дерматолог, кандидат медичних наук,

член EADV (European Academy of Dermatology and Venereology)